Honda CRF150R / CRF250R / CRF450R Engine Service Kit #06211CRFK01
Be The First To Review This Product!
Help other Suncity Motorcycles users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write A Review
Help other Suncity Motorcycles users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write A ReviewHonda CRF250R 4-J, CRF150R/RB-Current, CRF250X 4-B, CRF450R 3-G, CRF450X 5-E, TRX450ER 6-E, TRX450R 4-9 Oil Change Kit HP4 #06211CRFK01
Genuine Service Kit For Your Honda Motorcycle , Honda R&D Developed Oil With Genuine Honda Oil Filter. Fits Numerous Honda Motorcycles & Is Your First Choice When It Comes To Keeping Manufacturers Warranty
Contains: 1LTR HP4 10W30, 1LTR MTF, Drain Plug Washer, Engine Oil Filter plus ORing.
Fitment:
CRF250R 4-J, CRF150R/RB-Current, CRF250X 4-B, CRF450R 3-G, CRF450X 5-E, TRX450ER 6-E, TRX450R 4-9
| SKU | 06211CRFK010 |
| Model # | 06211CRFK01 |
| Brand | Honda |
| Shipping Weight | 2.5000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.005625000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Accessories
(1)
Oils
(1)
Adult
(1)
Body Care
(1)
Brakes
(2)
Brake Cap
(2)
Chemicals
(132)
Air Filter Oil
(1)
Bike Cleaner & Degreaser
(3)
Brake Clean
(1)
Brake Fluid
(3)
Chain Lubes
(7)
Cleaners
(9)
Cleaning Products
(11)
Coolant
(1)
Fluids
(1)
Fuel Additives
(2)
Greases
(3)
Oils
(86)
Polish
(1)
Silicone Sprays
(3)
Components
(3)
Cleaning
(3)
Dirt Bike Accessories
(7)
Cleaning
(7)
Engine
(2)
Oils
(2)
Engine
(2)
Service Kits
(2)
Filters
(1)
Oil Filters
(1)

