FACTORY CDI CONTROL UNIT #SXS05085390
Be The First To Review This Product!
Help other Suncity Motorcycles users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write A ReviewFACTORY CDI CONTROL UNIT
Ref: SXS05085390
Straight from motor sport:
- High performance factory digital box for the 85 SX - for use with the FMF Fatty pipe or factory pipe.
- The ignition point has been precisely optimized for the factory exhaust system in extensive test bench runs and numerous trials.
FACTORY CDI CONTROL UNIT #SXS05085390
Enquiry Form
| SKU | SXS05085390 |
| Model # | SXS05085390 |
| Barcode # | SXS05085390 |
| Brand | KTM |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000075000m3 |

