KTM 300 FACTORY KIT 250SX '19-21' #55730905044
Be The First To Review This Product!
Help other Suncity Motorcycles users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write A ReviewKTM 300 FACTORY KIT 250SX '19-21' #55730905044
Ref: 55730905044
This product is compatible with your selected bike.
All required parts for converting your 250 to a 300 Motocross for the MX3 class.
More information on the carburetor jetting can be obtained from your owners manual or authorized KTM dealer.
KTM 300 FACTORY KIT 250SX '19-21' #55730905044
Enquiry Form
| SKU | 55730905044 |
| Model # | 55730905044 |
| Brand | KTM |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.036000000m3 |

