Cooling Fan Polaris RZR800 / RZR 570 / Sportsman 800 EFI
Be The First To Review This Product!
Help other Suncity Motorcycles users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write A Review
Help other Suncity Motorcycles users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write A ReviewRM HD Cooling Fan Assorted Pol Models (Refer to Fitments) (RMS180-107622)
RMSTATOR is specialized in designing and manufacturing innovative electrical and electronic components for Powersports vehicles like motorcycles, ATV, SxS, UTV, snowmobiles, and PWC. Through unrelenting quality control, we ensure that each component meets or exceeds the OEM specs. With over 25 product families, rest assured that you will find the part you need.
Dimensions:
Other specifications:
Fitment:
Polaris RZR 4 800: 2011 - 2014
Polaris RZR 570 EFI: 2012 - 2017
Polaris Sportsman 800 EFI: 2007 - 2013
Polaris Sportsman 800 Forest EFI: 2012 - 2014
| SKU | RMS180107622 |
| Model # | RMS180107622 |
| Barcode # | RMS180-107622 |
| Brand | RMSTATOR |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.001800000m3 |

