On Sale
10% OFF
Sold Out
KTM
RADIATOR FAN
Sold Out
WAS $469.10
NOW $422.19
SAVE 10%!
Sale Ends in
31 May 2026 (12:00am)
Description
Specifications
Enquire about this product
Reviews
Be The First To Review This Product!
Help other Suncity Motorcycles users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Write A Review
Description
RADIATOR FAN
- Provides more air
- Maximum performance
- Digital control
- Current temperature can be read at any time
- Variable switch-on temperature between 65 °C and 95 °C
- Switch-off temperature 1 °C below the selected switch-on temperature
- Provides better cooling of the engine
Enquiry Form
RADIATOR FAN
Enquiry Form
Specifications
| SKU | A49035941044 |
| Barcode # | A49035941044 |
| Brand | KTM |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.004000000m3 |
Stock Location

